Nowy numer 43/2020 Archiwum

KSM w grze

Z nowej, sportowej propozycji Zarządu KSM skorzystało 28 młodych ludzi. Spotkali się w Gładczynie Szlacheckim na wspólnej zabawie i rywalizacji.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy 9-osobowe drużyny. Były dwa rodzaje rywalizacji. W pierwszej dwie walczące przeciwko sobie drużyny musiały zdobyć flagę przeciwnika i przenieść ją do swojej bazy. Druga polegała na zdobyciu flagi mieszczącej się na środku poligonu i na przeniesieniu jej do swojej bazy. Trafieni kulką z farby opuszczali poligon.

Gra wciągnęła nie tylko chłopców. - Mimo trafień farbą, uśmiech nie schodził nam z twarzy – mówiła Małgorzata z KSM. – Super, zwłaszcza dla chłopaków. Prawie jak wojsko i zajęcia na poligonie: czołganie, krycie się za barykadami, uniki, bieganie w wojskowym kombinezonie, praca zespołowa – opowiadali żywiołowo chłopcy. – Wszystkim bardzo przypadła do gustu tego typu rozrywka, każdy się w niej doskonale odnalazł i zaciekle walczył w swojej drużynie – podsumował wydarzenie Piotr Łaszczych, p.o. prezesa KSM DP. – Wszyscy wrócili do domów zadowoleni i bez kontuzji.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele oddziałów KSM m.in. z Przewodowa, Gzów, Ciemniewka, Sońska, i Pułtuska-bazyliki. Wśród nich było też kilku sympatyków i asystent oddziału z Pułtuska ks. Rafał Gutkowski.

W przerwie między rozgrywkami rozpalono ognisko i zawodnicy mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama