Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sierpc przy Królowej

W narodowe i maryjne święto w kościele śś. Wita, Modesta i Krescencji wspomniano 357. rocznicę ustanowienia nad Polską rządów Matki Bożej Królowej Polski oraz 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Msza św., której przewodniczył ks. dziekan Andrzej Więckowski, była kolejnym wydarzeniem w ramach bogatych obchodów miejskich i powiatowych, trwających w Sierpcu od 28 kwietnia do 5 maja.

Na Eucharystii obecne były władze samorządowe miasta, powiatu, poczty sztandarowe, kombatanci, harcerze oraz orkiestra dęta.

- Uroczystość Królowej Polski przypomina o naszych związkach z Maryją. Ona dodawała sił całemu narodowi, jednoczyła go, zagrzewała do walki, jednocześnie wzywając do modlitwy. Ona pobłogosławiła nas, dała nam wolność, dała nam niepodległość. Ale rodzi się dzisiaj pytanie: Czy tę wolność odpowiednio wykorzystujemy? Czy ówczesny imperializm, germanizm, sowietyzm nie przemieni się dziś w inny imperializm? - mówił w kazaniu ks. Grzegorz Ostrowski.

We Mszy św. modlił się również ks. Stanisław Zarosa pallotyn, proboszcz parafii pw. św. Benedykta w Sierpcu.

Sierpeckie obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja trwają przez cały tydzień. Złożyły się na nie między innymi: festiwal teatru, piosenki i tańca, rozgrywki sportowe, składanie kwiatów w miejscach pamięci narodowej, jarmark artystyczny, korowód w barwach narodowych i festyny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama