Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ponieśli biało-czerwoną

Flaga jest symbolem dumy, wolności i patriotyzmu - usłyszeli zgromadzeni na Starym Rynku w Płocku.

Pochód wyruszył z al. Jachowicza a zakończył się na Starym Rynku. Ogromną flagę, z którą maszerowano ulicami miasta, przygotowali podopieczni z Młodzieżowego Domu Kultury. Choć uczestnikami przemarszu byli wszyscy chętni, to głównie dzieci i młodzież szkolna, a także nauczyciele szli w biało-czerwonym korowodzie.

Flagę od uczestników marszu odebrał przed ratuszem prezydent Andrzej Nowakowski. - Bardzo się cieszę, że możemy tu razem obchodzić jedno z najmłodszych polskich świąt. Dzisiaj wszyscy Polacy, nawet ci żyjący w najdalszych zakątkach świata, jednoczą się pod wspólnym symbolem. Symbolem dumy, wolności i patriotyzmu - mówił Andrzej Nowakowski.

W trakcie święta odśpiewano hymn państwowy a biało-czerwone balony zostały wypuszczone w niebo. Nie zabrakło też zabaw sportowych i konkursów dla najmłodszych. Wydarzenie uświetnił występ „Dzieci Płocka”, który zgromadził najliczniejszą publiczność. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma