Nowy numer 47/2020 Archiwum

Jubileuszowa AutoFara

– Kierując się zasadami wiary będziemy jechać lepiej i bezpieczniej zdążać do właściwego celu – usłyszeli automobiliści w płockiej farze.

Dziesiątej akcji pod hasłem: "AutoFara z Jezusem w drogę” towarzyszyła wystawa "Pomagamy polskim misjonarzom”, przygotowana przez MIVA Polska – organizację na rzecz misyjnych środków transportu. Mszy św. w kościele św. Bartłomieja przewodniczył ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców.

Kazanie wygłosił ks. Jerzy Kraśnicki, który przypomniał dekalog każdego kierowcy, zachęcając aby z pojazdów "korzystać dobrze, mądrze i roztropnie” . – Kierujmy się wiarą na drogach. Niech wiara, którą w naszym sercu przechowujemy, kieruje nas na właściwe drogi – mówił ks. Kraśnicki.

Po poświęceniu, każdy z właścicieli pojazdów otrzymał broszurę "Z Jezusem w drogę” – o bezpieczeństwie podróżowania, zasadach ruchu drogowego oraz sposobach udzielania pierwszej pomocy, naklejkę na deskę rozdzielczą ze św. Krzysztofem – patronem kierowców, oraz kieszonkowe wydanie Ewangelii według św. Łukasza, w ramach akcji wiosennej "Z Ewangelią na motorze”. 

Tegoroczna Msza św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych zgromadziła około 300 pojazdów. Pierwsza Płocka AutoFara odbyła się 18 kwietnia 2004 r., jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Sławomir Roszkowski. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama