Nowy numer 21/2018 Archiwum

Biblijni atleci

W Białej koło Płocka odbyła się 19. edycja diecezjalnego konkursu biblijnego dla uczniów szkół podstawowych.

  Laureaci diecezjalnego konkursu biblijnego z organizatorami i swymi katechetami
Archiwum Józefa Michalskiego
- Odbyliście piękną, biblijną podróż na podstawie Dziejów Apostolskich. Teraz przyszedł czas, by się zatrzymać, by pokazać, ile wrażeń i wiedzy zostało z tej podróży. Chcielibyśmy się od was dowiedzieć, co Pan Jezus za pośrednictwem Ducha Świętego zdziałał w życiu apostołów i jak przez nich działał na ludzi z różnych narodów. Jestem bardzo ciekawy, czy kiedy uczeń szkoły podstawowej czyta Dzieje Apostolskie, to czy w jego sercu rodzą się pytania: czy ja też mam taką głęboką wiarę jak Piotr, jak Paweł, jak inni Apostołowie czy wierzący z Dziejów Apostolskich? Czy ja też mógłbym innym tak odważnie mówić o Jezusie, jak oni? Czy mogę mówić o Jezusie w moim bliskim domu, kolegom i koleżankom w szkole? Czy mam odwagę głosić Jezusa tam gdzie jestem, nawet za cenę wyśmiania, odrzucenia? Apostołowie to robili. Niech staną się dla nas wzorami ludzi wiary - mówił do uczestników konkursu ks. Andrzej Krasiński, dyrektor Wydziału Katechetycznego płockiej kurii, organizator wydarzenia.

W konkursie wzięło udział 49 uczniów z całej diecezji. Zadania dotyczyły początków Kościoła na podstawie Dziejów Apostolskich, na które uczestnicy odpowiadali w części pisemnej i ustnej.

A oto laureaci konkursu: pierwsze miejsce zajął Łukasz Dybowski ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Ciechanowie, parafia pw. św. Piotra Apostoła, katecheta Józef Michalski. Łukasz zdobył 56 punktów.

Drugie miejsce wywalczyła Karolina Wolniak ze Szkoły Podstawowej im. S. Dobosza w Sońsku, parafia pw. śś. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku, katecheta - Wioletta Kaluszkiewicz. Uczennica uzyskała 53 punkty.

Trzecie miejsce zajęła Dagmara Piwońska, również z Sońska gromadząc 51 punktów.

Czwarte miejsce zajęła Anna Leszczyńska z II Prywatnej Szkoły Podstawowej Z.O.K. „Profesor” w Płocku, z parafii pw. św. Stanisława Kostki, katecheta - Wioletta Wrześniewska. Uczennica zdobyła 50,5 punktu.

Piąte miejsce z 49 punktami zajęła Julia Chodkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie, parafia pw. Ducha Świętego, katecheta - Ewa Mosakowska.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma