GN 24/2018 Archiwum

Młodzi bibliści

W Płocku odbył się diecezjalny finał 17. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Niemal 550 uczniów z 45 szkół ponadgimnazjalnych z diecezji płockiej uczestniczyło w etapie szkolnym konkursu biblijnego.

Spośród nich 92 najlepszych wzięło udział w etapie diecezjalnym, który odbył się 16 kwietnia w płockiej Jagiellonce. Uczestnicy odpowiadali na 45 pytań dotyczących Starego i Nowego Testamentu.

W finale wyłoniono trzech reprezentantów,  którzy będą reprezentować diecezję w finale ogólnopolskim. Są nimi: Kinga Kobylińska z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim (katecheta – ks. Marcin Durzyński), Joanna Rumińska z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Lissowskiego w Rypinie (katecheta – ks. Michał Gołębiewski) i Dominik Górczyński z Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza (katecheta – Sławomir Kowalski).

Przyznano również cztery wyróżnienia: Sylwii Tomczak z Ciechanowa, Mateuszowi Balukowi z Płocka, Marcie Kapuścińskiej z Rypina i Żanecie Dziuk z Płońska.

- Życzę, aby spotkanie z Biblią na tym konkursie, było początkiem osobistej przygody każdego z was z żywym słowem Bożym - mówił do laureatów bp Piotr Libera.

Konkurs zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W całej Polsce przystąpiło do niego ponad 1,5 tysiąca szkół. To o ponad 100 więcej niż rok temu. - Również w diecezji płockiej obserwujemy wzrost zainteresowania naszym konkursem. Zgłosiło się więcej szkół, niż w roku ubiegłym - mówi Helena Kowalska, diecezjalny koordynator konkursu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma