GN 32/2018 Archiwum

Podniosły się rzeki

Na wszystkich mazowieckich rzekach widocznie wzrósł poziom wody. Przez powiat płocki przechodzi właśnie fala kulminacyjna na Wiśle.

Już w minioną sobotę, gdy Wisła przekroczyła stany alarmowe w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej, starosta płocki ogłosił alarm powodziowy dla nadwiślańskich gmin powiatu: Wyszogród, Gąbin, Mała Wieś, Bodzanów, Słubice i Nowy Duninów. Alarm jest ogłoszony również w Płocku. – To wszystko jest efektem szybkiego ocieplenia i spływu wód pośniegowych, ale na szczęście woda przepływa swobodnie – informuje Ivetta Biały, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego.

Z map hydrologicznych wynika, że stan alarmowy utrzymuje się na Wiśle w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej, zaś w Modlinie poziom wody osiąga stan ostrzegawczy. Na Wkrze w Borkowie poziom wody również osiągnął stan alarmowy , zaś w Trzcińcu (parafia Radzanów n. Wkrą) – stan ostrzegawczy. Wysoki stan odnotowano również na tej samej rzece w Szreńsku oraz na Orzycu w Makowie Mazowieckim i na Narwi w Orzechowie (parafia Pomiechowo) i w Zambskach Kościelnych.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego zapewnia, że sytuacja jest całodobowo monitorowana i analizowana, następuje również bieżąca wymiana informacji m.in. z powiatowymi centrami zarządzania kryzysowego, Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Warszawie - informuje w komunikacie rzecznik wojewody mazowieckiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma