Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pielgrzymka maturzystów

Młodzieży z diecezji płockiej 12 i 13 kwietnia towarzyszyła wspólna modlitwa i refleksja oraz entuzjastyczne pieśni i młodzieńczy duch.

Mszy św. przewodniczył i homilie wygłosił bp Piotr Libera. Młodzi uczestniczyli także wraz z bp płockim w Drodze Krzyżowej na jasnogórskich wałach.

- Jeśli będziesz umiał, umiała w swoim życiu współpracować z Bogiem, jeśli dasz Mu miejsce, jeśli potrafisz ograniczyć swoje ego, wówczas On z Twoich talentów, Twoich marzeń, pracy, wysiłków i myśli pomoże Ci uczynić piękne, ciekawe życie – mówił w czasie kazania bp płocki.

Przywołał też słowa papieża Franciszka, który w dniu inauguracji swojego pontyfikatu przypominał wszystkim: by umieć opiekować się, pomagać, troszczyć się, musimy być stróżami siebie samych! Nie jesteśmy nimi - gdy dopuszczamy do naszych serc nienawiść. Gdy dopuszczamy zazdrość i pychę, które zanieczyszczają życie. Być stróżami siebie samych oznacza: „czuwać nad swoimi uczuciami, nad swoim sercem, gdyż z niego wychodzą dobre i złe motywy: te, które budują i te, które niszczą. Nie powinniśmy bać się dobroci i czułości” - cytował.  

Konferencje podczas pielgrzymki pod tytułem „Ja, Ty i Bóg” – droga szczęścia” wygłosił ks. Rafał Grzelczyk duszpasterz młodzieży w diecezji płockiej. - Wielu z was ma swój pomysł na siebie, ale są i tacy, którzy nie myślą o swojej przyszłości, są niezdecydowani. Tu jest ten moment, i to jest to genialne miejsce, kiedy możemy się odkłamać i zrozumieć, co znaczy być dobrym mężczyzną i dobrą kobietą - mówił. 

W pielgrzymce udział wzięła młodzież z rejonów: ciechanowskiego i płockiego. Młodym towarzyszyło:70 księży katechetów, 6 diakonów, 10 sióstr zakonnych, 390 nauczycieli, 36 dyrektorów szkół i 20 rodziców. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama