Nowy numer 47/2020 Archiwum

Lata mijają, a pamięć i modlitwa trwa

W kościołach i przy grobie ks. prał. Bronisława Gostomskiego modlono się 73. rocznicę zbrodni katyńskiej i w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

W sierpeckiej farze na Mszy św. były władze samorządowe miasta, powiatu i gminy, poczty sztandarowe, kombatanci, harcerzy oraz rodzina śp. ks. prałata Bronisława Gostomskiego, który trzy lata temu zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

– Jak żywa w naszej pamięci jest narodowa tragedia sprzed trzech lat. Datę 10 kwietnia 2010 roku wpisaliśmy do najtragiczniejszych momentów w dziejach naszej ojczyzny – mówił w czasie Mszy św. ks. Andrzej Więckowski, proboszcz parafii farnej w Sierpcu.

– W wielu polskich sercach trwa żywa pamięć i wdzięczność o tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Pełna powagi, zadumy, empatii. Jakże inna niż ta, która często się uzewnętrznia w medialnym świecie: wyzbyta z miłości, agresywna, niesprawiedliwa, atakująca, niekiedy wręcz prześmiewcza. Dziś Polska manifestuje tę dobrą pamięć: modlitwą, rocznicowymi uroczystościami – mówił w kazaniu ks. Grzegorz Ostrowski.

Po zakończonej Eucharystii uczestnicy udali się na cmentarz parafialny, gdzie na grobie śp. ks. Bronisława Gostomskiego złożono kwiaty i zapalono znicze.

Warto przy okazji wspomnieć, że w sierpeckim sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei znajduje się kaplica smoleńska z pamiątkami po ks. prałacie Bronisławie Gostomskim. Był on proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Londynie, która jest sanktuarium Matki Bożej Kozielskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama