Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Lata mijają, a pamięć i modlitwa trwa

W kościołach i przy grobie ks. prał. Bronisława Gostomskiego modlono się 73. rocznicę zbrodni katyńskiej i w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

W sierpeckiej farze na Mszy św. były władze samorządowe miasta, powiatu i gminy, poczty sztandarowe, kombatanci, harcerzy oraz rodzina śp. ks. prałata Bronisława Gostomskiego, który trzy lata temu zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

– Jak żywa w naszej pamięci jest narodowa tragedia sprzed trzech lat. Datę 10 kwietnia 2010 roku wpisaliśmy do najtragiczniejszych momentów w dziejach naszej ojczyzny – mówił w czasie Mszy św. ks. Andrzej Więckowski, proboszcz parafii farnej w Sierpcu.

– W wielu polskich sercach trwa żywa pamięć i wdzięczność o tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Pełna powagi, zadumy, empatii. Jakże inna niż ta, która często się uzewnętrznia w medialnym świecie: wyzbyta z miłości, agresywna, niesprawiedliwa, atakująca, niekiedy wręcz prześmiewcza. Dziś Polska manifestuje tę dobrą pamięć: modlitwą, rocznicowymi uroczystościami – mówił w kazaniu ks. Grzegorz Ostrowski.

Po zakończonej Eucharystii uczestnicy udali się na cmentarz parafialny, gdzie na grobie śp. ks. Bronisława Gostomskiego złożono kwiaty i zapalono znicze.

Warto przy okazji wspomnieć, że w sierpeckim sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei znajduje się kaplica smoleńska z pamiątkami po ks. prałacie Bronisławie Gostomskim. Był on proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Londynie, która jest sanktuarium Matki Bożej Kozielskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma