Nowy numer 21/2018 Archiwum

Mistrzostwa w parafii

Młodszych i starszych mieszkańców parafii Tłuchowo połączyła sportowa pasja.

Po raz drugi mieszkańcy Parafii Tłuchowo, spotkali się w sali sportowej przy Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Tłuchowie, aby stanąć do rywalizacji w II Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Parafii Tłuchowo. Organizatorem turnieju był ks. Andrzej Zakrzewski – proboszcz parafii oraz Uczniowski Klub Sportowy „TOP”, działający przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie.

27 zawodników rozegrało turniej w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn bez ograniczeń wieku. Sześć pań rywalizowało systemem „każdy z każdym”, zaś 21 mężczyzn toczyło turniejowe boje do dwóch przegranych pojedynków. Po ponad dwugodzinnej sportowej, pełnej emocji walce wyłoniono triumfatorów. Wśród kobiet mistrzostwo parafii wywalczyła Sylwia Nadolska, drugie miejsce zajęła Małgorzata Osińska, zaś trzecie Monika Kubacka. Wśród panów najlepszy okazał się Jacek Bonkowski w finale pokonując Radosława Suskiego, na trzecim miejscu uplasował się Kacper Kłobukowski. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali: Katarzyna Jankowska- prezesa UKS „Top”, Robert Urbański (ubiegłoroczny zwycięzca) i Marek Zabost.

Okazało się, że tenis stołowy łączy parafię. – Do turnieju stanęli nie tylko uczniowie szkół, ale również dorośli. Zainteresowanie rozgrywkami jest duże i to mnie najbardziej cieszy. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się, że tego typu imprezy sportowe stały się tradycją naszej parafii - powiedział organizator turnieju ks. Andrzej Zakrzewski.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i medalami. Fundatorem nagród był ks. proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma