Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rio w Płocku przejdź do galerii

- Już w lipcu, w Płocku, poczujesz i doświadczysz ciepła, energii i radości płynącej z brazylijskiej plaży. A to wszystko w centrum Polski - zapowiadają organizatorzy.

Młodzież przed rozpoczęciem 28. Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro spotka się w Płocku na Festiwalu Młodych „Polska Copacabana” . Trzydniowa impreza wystartuje 5 lipca ale już dziś warto zapoznać się z jej bogatą ofertą. Zdaniem organizatorów „Polska Copacabana” to świetna okazja, by bawić się z ludźmi z całego kraju przy tanecznych rytmach i posłuchać doskonałej muzyki, a szczególniej tej dedykowanej Bogu. Na płockiej plaży pojawi się śmietanka chrześcijańskiej sceny muzycznej.

Kolejno odbędą się koncerty zespołów: Raz Dwa Trzy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną (piątek), Trzeciej Godziny Dnia (sobota), Luxtorpedy (sobota) i Arki Noego (niedziela). Co ważne, wstęp na nie będzie bezpłatny.

Oprócz tego sami uczestnicy festiwalu wezmą udział w piątkowym Wieczorze Chwały w Amfiteatrze a także warsztatach tematycznych, które wybiorą przy rejestracji. W specjalnym Namiocie Adoracji uczestnicy będą mogli oddać się modlitwie przed Najświętszym Sakramentem oraz skorzystać z sakramentu pokuty.

Zapisy ruszą lada dzień. Swoje uczestnictwo będzie można zgłosić za pośrednictwem strony internetowej poprzez rejestrację on-line lub przez tradycyjne papierowe karty zgłoszeniowe, które będą dystrybuowane do parafii razem z ulotkami i informacjami o festiwalu.

Wymogiem wiekowym uczestnictwa jest ukończenie 15 roku życia. – Koszt będzie wahał się pomiędzy 40 a 110 zł. Przygotowaliśmy bowiem różne formy uczestnictwa w festiwalu. Przy zgłoszeniu będzie można wybrać opcję np: z wyżywieniem, a bez zakwaterowania lub odwrotnie. Wszystko będzie podane w formularzy zgłoszeniowym - wyjaśnia Agnieszka Jasińska z DDM Studnia.

Festiwal organizowany jest przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki (Urząd Miasta Płocka) i Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

Patronat honorowy nad festiwalem objął bp Piotr Libera, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski i ambasador Brazylii w Rzeczypospolitej Polskiej Jorge Geraldo Kadri

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma