Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przystanek dla ducha

Podczas 20 diecezjalnego dnia wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym bp Piotr Libera poświęcił dom rekolekcyjny, który powstał w parafii Dąbrowa k. Mławy oraz pomnik jego patrona – bł. Jana Pawła II.

Nieduży budynek dawnej organistówki jeszcze w 2011 roku był ruiną. Dzisiaj to wyremontowany od podstaw ośrodek, w którym na piętrze mieści się 8 wyposażonych pokoi sypialnych i łazienki, a na parterze sala do spotkań i kuchnia. Będzie mógł przyjąć na rekolekcje jednorazowo do czterdziestu osób. Stoi w pobliżu kościoła w Dąbrowie, położonej przy trasie gdańskiej nr 7, niedaleko Mławy.

Patronem miejsca jest bł. Jan Paweł II, który dał całemu światu przykład duchowego ojcostwa, stąd także nazwa „Dom Ojca”, wyjaśnia ks. Sławomir Wądołek, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Dąbrowie, inicjator powstania ośrodka, a zarazem koordynator Odnowy w Duchu Świętym w diecezji płockiej. I to właśnie ta wspólnota będzie prowadziła ośrodek, ale ma on być otwarty także dla innych ruchów i wspólnot.

„Dom Ojca” poświęcił w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego bp Piotr Libera. Uroczystość miała miejsce podczas diecezjalnego dnia wspólnoty ODŚ, przeżywanego pod hasłem „A ręka Twoja była ze mną” (1 Krn 4,10). W poświęceniu i otwarciu ośrodka wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych i sponsorzy. Dom rekolekcyjny powstał dzięki zaangażowaniu i bezinteresownemu wsparciu wielu ludzi, w tym przedsiębiorców m.in. z Mławy, Płońska, Żuromina, Płocka, a także księży i wspólnot Odnowy. Budowę wsparła też diecezja płocka, a także Fundacja „Nowy Czas”, która ufundowała pomnik bł. JPII i wraz z Katolicką Odnową w Duchu Świętym DP będzie prowadzić ośrodek.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama