Nowy numer 33/2018 Archiwum

W godzinie Jana Pawła

Od ośmiu lat godzina śmierci błogosławionego łączy Polaków.

Choć od dwóch lat liturgiczne obchody ku czci bł. Jana Pawła II koncentrują się w październiku, to jednak wielu wiernych pamięta o rocznicy Jego śmierci 2 kwietnia.

Wiele osób przyszło spontanicznie pod papieskie pomniki, zapalało znicze i modliło się. Tak też było pod płockim pomnikiem Jana Pawła II przy katedrze.

Nikt nie dawał ogłoszeń, a mimo mroźnej i śnieżniej pogody, po godz. 21 w okolice katedry zaczęło przychodzić wiele osób. Modlili się w ciszy.

W godzinie przejścia Jana Pawła II do domu Ojca, ktoś zaczął śpiewać "Barkę". Wszyscy modlili się śpiewem, a później w intencji papieża i ojczyzny odmówili "Pod Twoja obronę". Błogosławieństwa zebranym udzielił ks. Stefan Cegłowski, dyrektor muzeum diecezjalnego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma