Nowy numer 44/2020 Archiwum

Credo w płockiej Orlen Arenie

W niecodziennym miejscu, bo w hali, gdzie na co dzień rozgrywane są mecze, młodzież uczestniczyła w nabożeństwie i pod przewodnictwem bp. Piotra Libery wspólnie wyznała wiarę.

 

Uroczystej formule Credo przewodniczył bp Piotr Libera   Uroczystej formule Credo przewodniczył bp Piotr Libera
Agnieszka Małecka/GN
Po niezwykle energetycznym koncercie ciechanowskiej formacji Chaijm na scenę w hali Orlen Areny wszedł zespół „Moja Rodzina”, który poprowadził śpiew „Gorzkich Żali”. W to wielkopostne nabożeństwo, które 300 lat temu po raz pierwszy odprawiono właśnie w diecezji płockiej, włączone zostało wyznanie wiary młodzieży naszej diecezji.

Kilkaset młodych ludzi najpierw uklękło, by zaśpiewać „Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami”, a potem wyrzekło się szatana i grzechu, i wyznało wiarę. Po uroczystej formule Credo zabrzmiała pieśń – modlitwa „Przymnóż nam wiary”, wyśpiewana wspólnie przez artystów i uczestników spotkania młodzieży.

 

W nabożeństwo włączono także kerygmat, naukę. - Człowiek może Panu Bogu powiedzieć „nie”. Ja chcę po swojemu żyć – tak, możesz tak powiedzieć. Bóg jednak zawsze będzie czekał. Żeby uzyskać tę harmonię, trzeba przywrócić miłość. Potrzebujemy w Niego uwierzyć, ale potrzebujemy też za Nim pójść, poznać Go – usłyszała młodzież podczas tego spotkania.

Spektakl młodzieżowej grupy Teatr Trzeciego   Spektakl młodzieżowej grupy Teatr Trzeciego
Agnieszka Małecka/GN

Przed nabożeństwem Teatr Trzeciego – grupa teatralna złożona z licealistów, przedstawiła spektakl „Septem” – czyli siedem słów Jezusa Chrystusa, wypowiedzianych podczas Męki. Ta Pasja została przeniesiona w czasy współczesne, poruszając trudne sprawy bliskie młodym ludziom.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama