Nowy numer 11/2019 Archiwum

Jak smakuje Wielkanoc

Coraz ładniej, coraz smaczniej może wyglądać wielkanocny stół – zapewniają uczestniczki kulinarnego konkursu w Opinogórze.

Mazurek marcepanowy i kaczka po staropolsku zwyciężyły w dorocznym konkursie na najsmaczniejszą potrawę i ciasto wielkanocne, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej.

W kulinarne szranki stanęło 18 pań reprezentujących 11 sołectw. Jurorzy nie mieli łatwego wyboru, bo wszystko było bardzo smaczne, czego dobitnym dowodem jest fakt, że konkursowe wyroby błyskawicznie zniknęły ze stołu.

Pierwsze miejsce w kategorii „potrawa wielkanocna” zajęła kaczka po staropolsku, wyśmienicie przyrządzona przez Anetę Miklaszewską z Opinogóry Dolnej. Wielkanocne roladki z indyka autorstwa Aliny Zając z Pomorza zdobyły drugą nagrodę, a świąteczny pasztet Jolanty Żebrowskiej z Załuża – trzecią.

Wśród ciast kubkom smakowym jurorów najbardziej przypadł do gustu mazurek marcepanowy Renaty Humięckiej z Woli Wierzbowskiej. Drugie miejsce zajął sernik wielkanocny Marii Kołakowskiej z Załuża, a trzecie – mazurek-zajączek Janiny Pikus z Wierzbowa.

Nagrody (sprzęt gospodarstwa domowego) dla najlepszych kucharek i wyróżnienia (kwietne kosze) dla pozostałych uczestniczek konkursu ufundował i wręczał patron imprezy – wójt gminy Opinogóra Górna Stanisław Wieteska. – Potrawy były naprawdę bardzo wyśmienite, bardzo ładnie podane, panie przechodzą same siebie w kulinarnym kunszcie – uważa obserwująca od wielu lat opinogórskie konkursy dziennikarka Bożenna Kacpura. – Co roku lepsze, co roku w coraz lepszej formie podane – dodaje inna dziennikarka Ewa Stangrodzka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL