Nowy numer 11/2019 Archiwum

Naznaczeni w seminarium

Bp Roman Marcinkowski udzielił posług i święceń alumnom płockiego WSD.

Sprawujący posługę w Kościele nie powinien przesłaniać sobą Boga – podkreślał biskup w seminaryjnej kaplicy św. Stanisława Kostki. – Nam łatwo przychodzi kochać kogoś za coś, ale człowiek nie jest w stanie niczym zaimponować Bogu, który nie kocha nas za coś. Jesteśmy wezwani przez Jezusa do trwania w Bożej miłości – mówił bp Marcinkowski.

W czasie Mszy św. ustanowił ośmiu nowych lektorów, jedenastu akolitów i udzielił święceń diakonatu Krzysztofowi Cymermanowi z parafii Dobrzyń n. Wisłą. Zwracając się do nowo ustanowionych w posługach, biskup podkreślił, że lektorzy czytający słowo Boże, akolici niosący Komunię św. czy diakoni będą spotykać się z Bogiem, będą Go dotykać, ale muszą pamiętać, iż „nigdy nie mogą Boga sobą przesłaniać”. – Trwać w miłości Boga to umieć składać życie w ofierze dla innych. Mamy oddawać swoje życie za innych, to znaczy za cały świat, bo naszym przyjacielem jest każdy człowiek – akcentował bp Marcinkowski. Msza św. z udzieleniem posług zakończyła rekolekcje, które poprowadził ks. Aleksander Radecki z Wrocławia. – To był rachunek sumienia z kapłaństwa i naszej drogi powołania – mówił na ich zakończenie ks. Marek Jarosz, rektor WSD. Obecnie do święceń kapłańskich przygotowuje się 7 diakonów. w płockim seminarium studiuje 61 alumnów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL