Nowy numer 3/2019 Archiwum

Szli pod prąd

Z Płocka do Kępy Polskiej, do sanktuarium Matki Bożej w pieszej nocnej wędrówce z krzyżem uczestniczyło dziesięć osób.

Pomysł zrodził się w grupie studenckiej przy parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku. – Intencji nam nie brakowało: modliliśmy się o pomnożenie naszej wiary, za Ojca świętego Franciszka, pamiętaliśmy o młodzieży dotkniętej uzależnieniami, nieszczęśliwą miłością, utratą wiary – mówili młodzi pielgrzymi.

Ich wędrówce dały początek Msza św. w nocy z ubiegłego piątku na sobotę i ucałowanie relikwii Krzyża św. w kościele na płockich Podolszycach Północ. W czasie Eucharystii licealiści, tegoroczni maturzyści i studenci przypomnieli sobie słowa z pierwszego kazania papieża Franciszka o stawaniu się prawdziwym uczniem Jezusa przez niesienie krzyża. Później, w ciszy ruszyła Droga Krzyżowa: ulicami Płocka do Imielicy, następnie przez Borowiczki, Wykowo i Białobrzegi do Kępy Polskiej. Była mroźna noc, około – 10 stopni mrozu, ale przy silnym wietrze, odczuwalna temperatura była -15.

- Najtrudniejszym momentem drogi były zaspy, przez które musieliśmy się przedzierać, a było to około 8 kilometrów naszej drogi – opowiadała po wszystkim młodzież. – Jednak najbardziej liczą się duchowe owoce tej drogi, a jest nią przede wszystkim radość. Widziałem, jak młodzi ludzie byli autentycznie szczęśliwi, że przez mróz, śnieg i noc przedarli się z krzyżem do Kępy Polskiej – mówi ks. Jacek Gołębiowski, przewodnik grupy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy