Nowy numer 11/2019 Archiwum

Kilometry z krzyżem

Między miejscowościami parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki odprawiono wielkopostne nabożeństwo.

Wędrówka z krzyżem nie była krótka, bo liczyła około 6 kilometrów. Wiodła drogami przez kilka miejscowości, biorąc swój początek przy kapliczce w Popowie Borowym. Modlitewna wędrówka prowadziła dalej gościńcem blisko lasów, przez zaciszny teren, wśród pól i nieco oddalonych domostw, co sprzyjało religijnemu skupieniu. 

Na Drogę Krzyżową przyszło wielu parafian Nuny. To oni na zmianę nieśli drewniany krzyż. Kolejne stacje były rozważane przy krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Towarzyszył im śpiew scholi parafialnej pod kierunkiem organisty. Niesprzyjające warunki pogodowe, przenikliwie zimny wiatr, a na niektórych odcinkach zasypana śniegiem  trasa, dodatkowo podkreśliły pokutny charakter nabożeństwa. Na zakończenie odprawiono Mszę św. w kościele parafialnym w Nunie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL