Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pomóż dzieciom ulicy

Wystarczy, że odłożymy kawałki makulatury, choćby torebki po cukrze i wspomożemy potrzebujące dzieci.

Zbiórka ma być przeznaczona na pracownię komputerową w Darkhan. - Obecnie w naszym centrum młodzieżowym i szkole konieczna jest wymiana komputerów. Te, na których obecnie dzieci i młodzież uczy się i pracuje, mają po 15 lat. Średniej klasy komputer to wydatek rzędu 1000 dolarów. Do tej pory ofiarowano nam około 2500 dolarów. To duża kwota, a jednocześnie niewystarczająca na realizację całego projektu - mówi Krzysztof Gwiazdowski, misjonarz, który opiekuje się placówką.

- Ta akcja to praktyczne okazanie solidarności i miłości bliźniego. Ma pomóc dzieciom ulicy czyli tym najbardziej potrzebującym. Wystarczy, że odłożymy jakiś kawałek makulatury, choćby torebkę po cukrze i w ten prosty sposób wspomożemy misjonarza w jego dziele - mówi ks. Kurek.

W tym roku rozszerzono ofertę zbiórek o: stare telefony komórkowe, zbiórkę znaczków pocztowych i znaczków wycinanych z kopert z 2-centymetrowym  marginesem. Można także przynosić aluminiowe puszki w ramach akcji „Puszka dla maluszka” - uzyskane pieniądze zostaną przeznaczane na leki dla dzieci w Afryce.

Zbiórka od kilku lat organizowana jest w każdy ostatni piątek miesiąca i sobotę po nim. 

Terminy zbiórek: 22-23 marca, 26-27 kwietnia, 24-25 maja i 28-29 czerwca.            

           

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy