Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bóg z nimi

Za inicjatywę Parku Pamięci i stałą modlitwę za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem dziękowała tutejszym mieszkańcom podczas Mszy św. Dorota Skrzypek, żona zmarłego prezesa NBP.

Msza św. w intencji wszystkich ofiar katastrofy, odprawiana w każdą 2. niedzielę miesiąca, tym razem przypadła dokładnie 10 dnia marca. Zgromadziła osoby związane z powstaniem i opieką nad Płockim Parkiem Pamięci, w tym parafian oraz przedstawicieli rady miasta i powiatu. W miesięcznicy wziął udział m.in. senator RP Marek Martynowski.

Sprawując Mszę św. ks. Zbigniew Kaniecki, proboszcz parafii i inicjator Parku Pamięci, podkreślił w kazaniu, że poszukując sensu tamtych wydarzeń trzeba sobie uświadomić, że Bóg nie opuścił pasażerów tamtego lotu, razem z nimi cierpiał i umierał. Podkreślił, że dzisiaj zaciera się różnice między prawdą i kłamstwem, a wielu ludzi zagubionych pyta - kto ma rację? - Ten ma rację, kto jest bliżej prawdy, kto jej poszukuje - mówił ks. Kaniecki. - My wiemy, że przyjdzie czas, gdy ta prawda stanie się jasna.

Za dar Płockiego Parku Pamięci i za modlitwę dziękowała mieszkańcom Płocka Dorota Skrzypek, która uczestniczyła w miesięcznicy wraz z synami i mamą. - Cała wasza wspólnota parafialna pozostanie w moim sercu na zawsze - powiedziała.

To nie pierwsza wizyta rodziny zmarłego prezesa NBP w tym miejscu. W rozmowie z „Gościem” Dorota Skrzypek tłumaczyła, że to, co szczególnie porusza w takich inicjatywach, jak ta w Trzepowie, to ludzka bezinteresowność.

Podczas miesięcznicy została odczytana lista pasażerów lotu do Smoleńska, odmówiona modlitwa i litania do Anioła Stróża Polski, który patronuje temu Parkowi.

Proboszcz parafii już teraz zaprosił wszystkich na obchody rocznicy katastrofy, które w Płockim Parku Pamięci odbędą się 14 kwietnia, o godz. 16. W tym dniu parafia przyjmie relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy