Nowy numer 3/2019 Archiwum

To byli bohaterowie

Członkowie Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk i władze miasta pamiętali o ofiarach ofiary komunistycznego reżimu.

Przy ścianie na terenie parafii św. Michała Archanioła w Płońsku złożono wieńce i zapalono znicze, dając tym samym dowód pamięci o żołnierzach podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, również i tym z powiatu płońskiego.

- Ci, którzy przeżyli, przez kolejne 45 lat żyli z piętnem - jak to określała komunistyczna propaganda - „bandytów” i „faszystów”. Większość za wierność ideałom niepodległej Polski zapłaciła niejednokrotnie cenę najwyższą - cenę swojego życia – mówił podczas uroczystego apelu Marek Sabalski z płońskiej jednostki strzeleckiej.

- Po tylu latach żołnierze wyklęci wreszcie doczekali się sprawiedliwości, a jeśli nie doczekali, to przynajmniej ich rodziny wiedzą, że nie byli to zdrajcy, czy „zaplute karły reakcji”, ale byli to bohaterowie przez wielkie B – dodawał dziś Stanisław Świerczewski, dowódca JS 1006 Płońsk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy