Nowy numer 3/2019 Archiwum

Byłeś skałą Piotrową

Biskup Płocki Piotr Libera wyraził wdzięczność Ojcu Świętemu za jego pontyfikat w telegramie wysłanym do Watykanu.

W dniu, w którym ustępuje Ojciec Święty Benedykt XVI, przypominamy słowa telegramu, który został także odczytany wiernym w katedrze płockiej 22 lutego, podczas obchodów 82 rocznicy objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku.

„W tym dniu, w którym opatrznościowo przypada Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła, Biskup Płocki Piotr Libera i biskup pomocniczy Roman Marcinkowski, wraz ze zgromadzonymi w płockiej bazylice katedralnej kapłanami, alumnami, siostrami zakonnymi i wiernymi świeckimi na Uroczystej Eucharystii dziękczynnej za Twój, Umiłowany Ojcze Święty, wiekopomny pontyfikat, składają Ci wyrazy najgłębszej czci i synowskiego oddania” – napisano w liście.

Ordynariusz płocki w imieniu duchowieństwa i wiernych diecezji wyraził w nim wdzięczność Ojcu Świętemu, m.in. za prowadzenie Kościoła pewną ręką pośród wzburzonych fal świata, za dzieło nowej ewangelizacji i wyniesienie na ołtarze bł. Jana Pawła II.

„Byłeś dla nas, Najdroższy Ojcze Święty, zarówno skałą Piotrową, na której mogliśmy niezłomnie trwać, jak i wzorem prostoty i pokory sługi sług Bożych” – napisał w telegramie bp Libera. Zapewnił jednocześnie o łączności z cierpieniami i modlitwami Papieża i z serca płynącej modlitwie wiernych na Mazowszu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy