Nowy numer 46/2019 Archiwum

Muzeum Żydów już gotowe

W Płocku odbyła się konferencja zamykająca projekt adaptacji byłej Bożnicy na Muzeum Żydów Mazowieckich. Poinformowano na niej, że muzeum będzie otwarte 15 marca i będzie nosić nazwę Centrum Spotkań Kultur.

Wyjątkowe przedsięwzięcie mogło powstać dzięki Stowarzyszeniu Synagoga Płocka, którego celem była kompleksowa odbudowa synagogi. Prace związane z przebudową bożnicy rozpoczęły się w sierpniu 2011 r.

Powstałe w Płocku muzeum ma upamiętniać 10 tyś. Żydów, którzy zamieszkiwali miasto przed wojną. To nie tylko izba pamięci, ale nowoczesne miejsce spotkań i dialogu. Muzeum ukazuje losy społeczności żydowskiej Mazowsza, kulturę i obyczaje.

 – Będzie to trwały ślad obecności społeczności żydowskiej, która była bardzo aktywna w Płocku - wyjaśnia prof. ks. Ireneusz  Mroczkowski, który był związany z projektem.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama