Nowy numer 42/2018 Archiwum

Konkretnie o trzeźwości

- Usiądźmy przy jednym stole. Wtedy łatwej będzie o trzeźwość w rodzinie – apeluje na Wielki Post ks. Zbigniew Kaniecki, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Zakończył się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, ale zobowiązania i praca w tej dziedzinie jest wymagająca i pilna. – W tym roku zwracaliśmy uwagę na rolę ojcostwa w rodzinie i ojcostwa duchowego. Hasłem tygodnia były słowa: „Ojciec – świadek wiary i trzeźwości” – mówi ks. Zbigniew Kaniecki, proboszcz w Płocku-Trzepowie i diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Wskazuje na przykład św. Józefa, który dla Jezusa był jak ojciec, wychowywał i swoim stylem życia pomagał wzrastać Panu.

– Zwracam uwagę na konkretną sprawę – wspólne posiłki. Jak ważny jest stół w domu, przy którym wszyscy usiądą na posiłek, na rozmowę, na bycie razem. Ważna jest wtedy rola ojca, który tworzy odpowiednią atmosferę. Przy stole alkohol przeszkadza, aby wspólnie się cieszyć. W sposób naturalny, przez rodzinę, przez wspólny stół powinna się wśród nas krzewić kultura trzeźwości – podkreśla ks. Kaniecki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy