Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rok artysty i bohatera

Najpierw Stefan Themerson a potem Zygmunt Padlewski – stali się poprzez specjalną uchwałę patronami 2013 r. w Płocku

Inaugurację Roku Stefana Themersona rozpoczęto dokładnie w 103. rocznicę urodzin artysty. Dlatego w Książnicy Płockiej oprócz okolicznościowych występów, nie mogło zabraknąć wielkiego tortu. 

– Rada miasta Płocka swoją specjalną uchwałą uczyniła rozpoczynający się rok Rokiem Stefana Themersona, wyjątkowego człowieka, płocczanina, który zapisał się w historii sztuki – mówił Andrzej Nowakowski prezydent miasta podczas uroczystości w Książnicy Płockiej.

W ramach Roku Stefana Themersona zaplanowano m.in. kolejną edycję Transgranicznego Festiwalu Sztuki Skarpa a także wystawy i pokazy filmów. Nie zabraknie też warsztatów artystycznych, gier miejskich i zabaw plenerowych poświęconych twórczości artysty.

Jak zapowiedziała Joanna Banasiak,  dyrektor Książnicy Płockiej w Płocku odbędzie się także smocza parada, na cześć artysty. Młodzieżowy Dom Kultury ogłosił konkurs na logo Roku Stefana Themersona. A jak zapowiada Urząd Miasta Płocka niebawem zacznie działać specjalna storna internetowa, na której będą zebrane informacje o wszystkich imprezach w ramach obchodów. 

2013 płoccy radni ogłosili także rokiem gen. Zygmunta Padlewskiego, jednego z dowódców powstania, który został rozstrzelany przez Rosjan w czasie powstania styczniowego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama