Nowy numer 42/2018 Archiwum

W Wielki Post z modlitwą za papieża

W najbliższą niedzielę, 17 lutego na początku Mszy św. zostanie odczytane wezwanie bp. Piotra Libery do modlitwy za Ojca Świętego Benedykta XVI.

„W życiu Kościoła są chwile wymagające szczególnej modlitwy i zjednoczenia serc ufających Bożej Opatrzności. W takiej sytuacji znalazła się właśnie wielka wspólnota Kościoła Chrystusowego” – napisał bp Libera.

„Dlatego proszę was o gorącą modlitwę w intencji Ojca Świętego, który przez prawie osiem lat niezwykle ofiarnie, mimo podeszłego wieku kierował Łodzią Piotrową. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu Bogu za tego »prostego robotnika winnicy Pańskiej« – jak sam siebie określał.

Dziękujemy z serca za jego trudy i cierpienia dla »imienia Pańskiego«, za jego mądrość i pokorę, za rozmodlenie oraz serdeczną pamięć o rodakach swego wielkiego poprzednika Jana Pawła II, którego wyniósł do chwały ołtarzy” – napisał do wiernych diecezji biskup płocki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy