Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pielgrzymka do cerkwi

W Wieczerni, czyli prawoslawnych nieszporach uczestniczyli Piotr Libera, biskup płocki i Ludwik Jabłoński, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

Prawosławna cerkiew parafii pw. Przemienienia Pańskiego na Górkach szczelnie wypełniła się wiernymi. Wypełnił ją też dym kadzideł, modlitewnie powtarzanych „Hospody pomyłuj”, wreszcie śpiew kolęd w wykonaniu Chóru Studenckiego im. św. Tatiany z prawosławnej parafii św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie.

Ks. protojerej Eliasz Tarasiewicz, proboszcz prawosławnej parafii w Płocku, nawiązując do Ewangelii o kobiecie kananejskiej, proszącej o uzdrowienie córki, podkreślił, że gdy kobieta prosiła o cud, Pan chciał pokazać i nauczyć jej wiary. – Wielokrotnie i my tak robimy, gdy do Jezusa modlimy się za innych, o zdrowie, szczęście, zgodę. Nie odstępujcie od wiary, a wtedy Pan was wysłucha. Nie odstępujcie od miłości, bo Pan właśnie tego od nas oczekuje: abyśmy Go kochali i obdarzali głębokim szacunkiem bliźniego – mówił ks. Tarasiewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma