Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Skarby prababci

W Ciechanowie najmłodsi zebrali cenne pamiątki babć i prababć.

Ręczny magiel z początku XIX w., stary aparat fotograficzny, tara – czyli ręczna „pralka” naszych babć i prababć, żelazka z tzw. „duszą”, do których przed prasowaniem wkładało się rozżarzone węgle, stare zegary, dzieża do ciasta, lampy naftowe  – takie skarby można oglądać w Miejskim Przedszkolu nr 6 w Ciechanowie.

- Wystawa nosi tytuł „Skarby prababci Zosi” i została przygotowana z okazji dnia babci i dziadka – mówi wychowawczyni Agnieszka Kościelska. – Eksponaty przynieśli rodzice naszych czterolatków.

Wystawę można oglądać w Miejskim Przedszkolu nr 6 przy ul. Pijanowskiego 3. Agnieszka Kościelska zapewnia, że eksponaty będzie można podziwiać jeszcze po feriach zimowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma