Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kościoły przy ołtarzu

W kościele św. Jana Chrzciciela bp. Piotr Libera, w obecności przedstawicieli siostrzanych Kościołów, odprawił Mszę św. na rozpoczęcie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W tych dniach odnawia się cenna tradycja ekumeniczna, która w Płocku trwa od ponad 20 lat. Ma swój początek w kościele świętojańskim, w którym 18 stycznia Mszę świętą odprawił bp Piotr Libera, a homilię głosił bp Ludwik Maria Jabłoński.

„Czego Bóg od nas oczekuje?” – pytanie proroka Micheasza przywołali obydwaj biskupi: katolicki i mariawicki. – W Indiach [gdzie przygotowano program i teksty do rozważania na tegoroczny tydzień ekumeniczny – przyp. red.] wciąż trwają prześladowania chrześcijan – i to wszystkich chrześcijan, niezależnie od ich wyznania. Tam w męczeństwie już jesteśmy zjednoczeni. Tu, w Polsce, chodzi o to, żebyśmy byli coraz bardziej zjednoczeni w codzienności – na modlitwie, w dążeniu do świętości, we współpracy na rzecz bardziej sprawiedliwego społeczeństwa. To tego oczekuje od nas Pan! – mówił na rozpoczęcie Eucharystii bp Piotr Libera.

- Bóg oczekuje od nas dobrej woli, abyśmy miłowali każdego człowieka, każdego chrześcijanina. Tak, trzeba dużo dobrej woli i pracy ewangelizacyjnej, abyśmy zaprosili Pana Jezusa, by nas zjednoczył – mówił w homilii bp Jabłoński.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma