Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z kolędą u biskupa

Wspólne kolędowanie i pytania kleryków do biskupa wypełniły wieczór w Opactwie Pobenedyktyńskim.

Bp Libera podkreślił, że dla niego wzorem tego typu spotkań był bł. Jan Paweł II. Wspominał swoje czasy studenckie, gdy papież Polak zapraszał polskich księży studentów na wspólne kolędowanie do Pałacu Apostolskiego. Były to zawsze spotkania spontaniczne i bezpośrednie. Biskup podkreślał jak ważne są dla niego polskie kolędy, bo one w świątecznym czasie rozkołysują nasze serca wiarą.

Był też czas na kleryckie pytania do biskupa. Jeden z diakonów, Marcin Niesłuchowski pytał o rolę i zadania kleryków w dziele nowej ewangelizacji. Biskup odpowiadał, że seminarzyści i młodzi księża powinni wykorzystać własną znajomość języka i mentalności młodych ludzi. – Gdy pod adresem Kościoła często pada zarzut, że nie trafia do serc i umysłów młodzieży, to właśnie wy powinniście stać się niejako odpowiedzią na te zarzuty - podkreślał bp Libera. Na koniec spotkania pobłogosławił seminarzystów i rektorat relikwiami św. Stanisława Kostki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma