Nowy numer 43/2020 Archiwum

W Płocku „ferie na wesoło”

Będzie aktywne spędzanie czasu, mądra zabawa, gry, warsztaty i wycieczki, na co wskazuje oferta przygotowana przez organizacje płockie, ubiegające się o dofinansowanie z „Funduszu Grantowego dla Płocka”.

Z programów, które zostały wybrane przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka”, skorzystają dzieci, które z różnych powodów, w tym finansowych, pozostaną na ferie w domu. Z wniosków, jakie wpłynęły w ramach konkursu „Ferie – zima 2013 w Płocku na wesoło”, wybrano sześć, przyznając granty na łączną sumę 60 tys. zł. Wszystkie przeszły przez potrójne sito weryfikacji i oceny rady programowej i rady Fundacji.

Przedstawiciele organizacji, które stworzyły zwycięskie projekty, odebrali symboliczne czeki podczas spotkania w Domu Technika, 14 stycznia. Do samego końca jednak niespodzianką była dla każdego wysokość dofinansowania, która mogła sięgać maksymalnie 15 tys. zł.

Beneficjentami grantów na feryjny wypoczynek dla dzieci zostały: Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książek i Bibliotek, Oratorium im. św. Dominika Savio, Stowarzyszenie Polska Liga Kick-Boksingu, Chorągiew Mazowiecka ZHP i Uczniowski Klub Sportowy „Lasotczak”.

Projekty tych organizacji zawierają szeroką i ciekawą ofertę spędzania wolnego czasu; będą więc zajęcia sportowe, gry i zabawy, warsztaty tańca, wycieczki, projekcje filmów, a nawet oswajanie przestrzeni biblioteki.

Najważniejsze kryteria, jakimi kierowała się Fundacja w swoim wyborze, to adresat projektu – czyli jak najszersza grupa dzieci, bezpieczeństwo i atrakcyjność oferty. Chodziło też przede wszystkim o zapewnienie wypoczynku stacjonarnego.

Zimowy konkurs jest kontynuacją projektu z ubiegłego roku, w ramach którego przyznano granty na organizację letniego wypoczynku dla dzieci w Płocku.

To jednak nie koniec grantów przyznanych przez Fundację. Ostatni, siódmy czek powędrował do Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Tańca „Impresja”. Jego projekt powstał podczas szkolenia organizowanego przez Fundację, w którym wzięło udział 15 przedstawicieli płockich organizacji pozarządowych.

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” to wspólna inicjatywa partnerska Urzędu Miasta Płocka, PKN Orlen S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama