Dwadzieścia cztery zdjęcia wzięły udział w naszym konkursie. Oto lista laureatów.
Szopki z Gąbina, Makowa Mazowieckiego i Płocka Imielnicy zostały nagrodzone w konkursie "Gościa Płockiego".
Pierwsza z nich nawiązuje do przeżywanego w Kościele Roku Wiary. - Płockie drzwi katedralne na których zostało przedstawione Credo Apostolskie przypominają, że przed nowonarodzonym Panem mamy wyznać naszą wiarę - mówi ks. Marek Dyga, który projektował gąbińską szopkę. Autorką zdjęcia, na którą internauci oddali największą liczbę głosów, jest Beata Żabka.
Drugie miejsce zajęła szopka z Makowa Mazowieckiego. Z pewnością kosztowała wiele pracy, bo została wykonana z piernika. Zdjęcie Macieja Henrykowskiego zostało nagrodzone, jako przykład szopki przygotowanej w domu.
Trzecie miejsce zajęła szopka z kościoła parafialnego z płockiej Imielnicy. Biblijne postaci zostały przedstawione w tradycyjnych strojach z okolic Myszyńca. - Wszystko w szopce nawiązuje do przedwojennego proboszcza Imielnicy, ks. kan. Władysława Skierkowskiego, wybitnego muzyka i etnografa, autora m. in. sztuki scenicznej „Wesele na Kurpiach”. To dzięki wystawianiu tego dzieła i zebranym wtedy funduszom, ks. Skierkowski budował nasz kościół. Ta szopka jest więc wyrazem wdzięczności dla Kurpiów i ich kultury, oraz naszego byłego proboszcza-męczennika II wojny światowej - podkreśla ks. Grzegorz Ślesicki, wikariusz w parafii pw. św. Jakuba w Płocku Imielnicy.
W konkursie na najpiękniejszą szopkę zgłoszono 24 propozycje. Cztery z nich były przygotowane przez rodziny w domu, za co wyrażamy szczególne uznanie. Pozostałe pochodzą z kościołów parafialnych z różnych stron diecezji. Wszystkim autorom szopek gratulujemy i dziękujemy autorom zdjęć za chętne wzięcie udziału w bożonarodzeniowym konkursie.
Drugie miejsce - szopka z piernika z Makowa Mazowieckiego
Maciej Henrykowski
Trzecie miejsce - szopka z kościoła parafialnego w Płocku Imielnicy
ks. Grzegorz Ślesicki
ks. Włodzimierz Piętka