Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Modlili się, czuwali i bawili

– Bardzo trafiły do mnie słowa Ojca Św., które wypowiedział po polsku, że Chrystus nie odciąga nas od tego świata, ale posyła w niego, abyśmy byli kagankami niosącymi nadzieje i światło innym – mówił Paweł Cetliński.

W ubiegłym roku wyjechało ich zaledwie dwudziestu, w tym roku setka. Uczestnicy spotkania Taize pochodzili z różnych miast diecezji płockiej. Głównie z Pułtuska, Płocka, Gąbina, Gostynina i wielu innych. Byli to głównie studenci i uczniowie liceum. – Tak duża frekwencja była dla nas wielkim zaskoczeniem – przyznał Paweł Cetliński, koordynator wyjazdu.

Wyjątkowym wydarzeniem w trakcie spotkania młodych było nabożeństwo z Papieżem Benedyktem XVI, które odbyło się 29 grudnia w Bazylice św. Piotra.  - Część osób z naszej grupy miała możliwość bliskiego spotkania z Papieżem. Wspólna modlitwa, skierowane słowo było niezwykle cennym doświadczeniem i ważnym momentem  dla każdego uczestnika spotkania – relacjonuje Agnieszka Jasińska z DDM Studnia.

W Sylwestra w parafiach, które gościły młodzież odbyła się Msza św. na zakończenie roku, potem była kolacja przygotowana przez rodziny mieszkające w okolicy. Następnie młodzież uczestniczyła w nabożeństwie a po północy w zabawie sylwestrowej.

Kolejnym szczególnym momentem dla Polaków było wyznanie wiary, które odbyło się w Nowym Roku w bazylice św. Pawła za Murami.

Jak wspominał ks. Rafał Grzelczyk diecezjalny duszpasterz młodzieży, uczestnikom spotkania najbardziej w pamięci zapadła modlitwa na placu św. Piotra z papieżem Benedyktem, gdzie 45 tyś. młodych ludzi śpiewających kanony Taize i modlących się w ciszy stworzyło niezapomnianą atmosferę.

Uczestnicy Taize wspominali, że przy słonecznej i ciepłej pogodzie mieli wrażenie, że przywitała ich już wiosna. Do Płocka wrócili 3 stycznia. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma