Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kradzież w szopce

Ostatniego dnia wystawienia żywej szopki przy kościele parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku znieważono to miejsce i zdemolowano skarbonki.

Żywa szopka u „Maksymiliana” gotowa była na Pasterkę i do 2 stycznia nowego roku stała otworem dla zwiedzających ją parafian. Wierni z bliska mogli podziwiać całą otoczkę towarzyszącą Bożemu Narodzeniu. Nie zabrakło m.in. siana, owieczek, osłów, kozy i kucyka.

W świąteczny klimat dodatkowo wprowadzały płońszczan kolędy, których można było posłuchać po wrzuceniu grosza do skarbonek znajdujących się w środku żywej szopki. W środę, kiedy zapadał już zmrok, niezidentyfikowani osobnicy, nie zważając na to, że obiekt jest monitorowany, dopuścili się kradzieży.

Jak informuje płońska policja, złodzieje najpierw uszkodzili dwie skarbonki, wyrywając z nich elementy grające, po czym przez wrzutnik wysypali monety o nieustalonej kwocie.

Proboszcz parafii oszacował wartość uszkodzonego mienia na 1500 zł. – Zgłosiłem ten występek na policję, aby odstraszyć na przyszłość tych, którzy chcieliby się dopuścić podobnych czynów na terenie naszego kościoła – mówi ks. proboszcz Zbigniew Sajewski, dodając, że materiał z monitoringu już trafił na komendę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma