Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kradzież w szopce

Ostatniego dnia wystawienia żywej szopki przy kościele parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku znieważono to miejsce i zdemolowano skarbonki.

Żywa szopka u „Maksymiliana” gotowa była na Pasterkę i do 2 stycznia nowego roku stała otworem dla zwiedzających ją parafian. Wierni z bliska mogli podziwiać całą otoczkę towarzyszącą Bożemu Narodzeniu. Nie zabrakło m.in. siana, owieczek, osłów, kozy i kucyka.

W świąteczny klimat dodatkowo wprowadzały płońszczan kolędy, których można było posłuchać po wrzuceniu grosza do skarbonek znajdujących się w środku żywej szopki. W środę, kiedy zapadał już zmrok, niezidentyfikowani osobnicy, nie zważając na to, że obiekt jest monitorowany, dopuścili się kradzieży.

Jak informuje płońska policja, złodzieje najpierw uszkodzili dwie skarbonki, wyrywając z nich elementy grające, po czym przez wrzutnik wysypali monety o nieustalonej kwocie.

Proboszcz parafii oszacował wartość uszkodzonego mienia na 1500 zł. – Zgłosiłem ten występek na policję, aby odstraszyć na przyszłość tych, którzy chcieliby się dopuścić podobnych czynów na terenie naszego kościoła – mówi ks. proboszcz Zbigniew Sajewski, dodając, że materiał z monitoringu już trafił na komendę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama