Nowy numer 46/2018 Archiwum

Po śladach do Betlejem

Najpierw była zakrojona na szeroką skalę akcja charytatywna, później zbudowano żywą szopkę. Wszystko po to, aby przeżyć prawdziwe Boże Narodzenie.

Świąteczne paczki dla 165 rodzin z parafii przygotował zespół charytatywny. Znalazły się w nich produkty spożywcze otrzymane od Caritas Diecezji Płockiej: mleko, makaron, ryż, kasza gryczana, płatki kukurydziane i przecier pomidorowy.

– W okresie świątecznym taka pomoc żywnościowa była wielką pomocą i wsparciem w przeżyciu siarczystych mrozów – podkreśla proboszcz parafii św. Stanisława ks. Sławomir Krasiński.

Po raz trzeci przygotowano żywą szopkę, zbudowaną przy dzwonnicy kościoła. W czasie ostatnich dni wiele osób zatrzymywało się przy figurach Świętej Rodziny i przy towarzyszących im żywych zwierzętach – osłach i owcach.

Oprócz żywej szopki, jest również tradycyjna stajenka w kościele. Figury tuż przed świętami wróciły z pracowni konserwacji zabytków i cieszą pięknym wyglądem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy