Nowy numer 46/2018 Archiwum

Wigilia przy płomieniu z Betlejem

Na miejską wigilię Betlejemskie Światło Pokoju przynieśli harcerze i przekazali je burmistrzowi Płońska.

Na kilkanaście godzin przed wigilią, w niedzielne popołudnie płońskie harcerstwo przekazało na ręce burmistrza Betlejemskie Światełko Pokoju, które tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Okazją ku temu było utrzymane w świątecznym klimacie spotkanie z władzami miasta w podgrzewanym namiocie postawionym w rynku, gdzie przy kolędach, z pierogami i bigosem na talerzykach oraz czerwonym barszczem w kubkach, mieszkańcy smakowali wyjątkowej atmosfery tych wyjątkowych świąt.

Przekazania ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem, symbolu ciepła, miłości, pokoju i nadziei, dokonał druh Adrian Gołembiewski, Komendant Hufca ZHP Płońsk.

Burmistrz Andrzej Pietrasik życzył płońszczanom, aby światełko rozgrzewało ich serca w ten mroźny dzień i na cały czas świąt Bożego Narodzenia.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazali naszym harcerzom skauci ze Słowacji. Światło trafia do chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi. Teraz sztafetą płomień ruszy do następnych zakątków Europy, m.in. do naszych wschodnich sąsiadów, na Litwę i Rosję. Dzięki zaangażowaniu skautów akcja swoim zasięgiem obejmuje prawie cały stary kontynent.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy