Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wigilia przy płomieniu z Betlejem

Na miejską wigilię Betlejemskie Światło Pokoju przynieśli harcerze i przekazali je burmistrzowi Płońska.

Na kilkanaście godzin przed wigilią, w niedzielne popołudnie płońskie harcerstwo przekazało na ręce burmistrza Betlejemskie Światełko Pokoju, które tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Okazją ku temu było utrzymane w świątecznym klimacie spotkanie z władzami miasta w podgrzewanym namiocie postawionym w rynku, gdzie przy kolędach, z pierogami i bigosem na talerzykach oraz czerwonym barszczem w kubkach, mieszkańcy smakowali wyjątkowej atmosfery tych wyjątkowych świąt.

Przekazania ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem, symbolu ciepła, miłości, pokoju i nadziei, dokonał druh Adrian Gołembiewski, Komendant Hufca ZHP Płońsk.

Burmistrz Andrzej Pietrasik życzył płońszczanom, aby światełko rozgrzewało ich serca w ten mroźny dzień i na cały czas świąt Bożego Narodzenia.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazali naszym harcerzom skauci ze Słowacji. Światło trafia do chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi. Teraz sztafetą płomień ruszy do następnych zakątków Europy, m.in. do naszych wschodnich sąsiadów, na Litwę i Rosję. Dzięki zaangażowaniu skautów akcja swoim zasięgiem obejmuje prawie cały stary kontynent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama