Nowy numer 2/2021 Archiwum

Św. Mikołaj pamięta o Karniewie

Od 8 lat parafialny zespół charytatywny i młodzież pod kierunkiem ks. proboszcza Sławomira Filipskiego organizuje akcję zbierania słodyczy.

– Już na początku Adwentu w kościele, obok ołtarza Jezusa Miłosiernego, wszyscy ludzie dobrego serca składają dary dla najmłodszych. Każdego dnia w czasie Rorat, a szczególnie podczas rekolekcji nasi parafianie wykazują się wielką hojnością – mówi ksiądz proboszcz.

Zespół charytatywny gromadzi listę osób, które będą obdarowane. – Nie ukrywamy, że jest wiele dzieci, które czekają na taki świąteczny podarunek. Często pojawiają się łzy wzruszenia w rodzinie, którą odwiedzamy – opowiada ks. Filipski.

Dzień przed Wigilią, kiedy paczki są już gotowe, młodzież z księdzem wikariuszem wyrusza w drogę, aby dotrzeć na czas do potrzebujących. – W tym roku odwiedzimy również osoby samotne. Chwila wspólnie spędzona i życzenia świąteczne mogą być dla nich czymś, na co czekają od bardzo dawna. A nasi parafianie zawsze, kiedy tylko jest taka potrzeba, nie szczędzą własnych środków dla potrzebujących. Na przykład w sierpniu zgromadziliśmy wiele przyborów szkolnych, którymi zapełniliśmy 20 plecaków dla dzieci szkolnych – opowiada o charytatywnym zaangażowaniu parafian ks. Filipski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama