Nowy numer 46/2018 Archiwum

Wolontariusz to brzmi dumnie

To była uroczysta finałowa gala regionu dla wolontariuszy i darczyńców z rejonów Płocka, Sierpca, Płońska, Czerwińska/Wyszogrodu I Raciąża, zaangażowanych w akcję SzP.

Każdy z rejonowych liderów, w właściwie liderek zaprezentował dokonania swoich niezawodnych sztabów i dziękował wolontariuszom za pracę, jaką włożyli w dzieło pomocy najuboższym.

Oddziałami Szlachetnej Paczki dowodziły: Maja Leszczyńska - Płońsk, Anna Dąbrowska - Wyszogród/Czerwińsk, Aleksandra Komor - Raciąż, Małgorzata Krajęta-Szagun - Płock, Joanna Janiszewska - Sierpc).

O powodzeniu tegorocznej akcji niech świadczą liczby: na terenie Płocka pomoc otrzymało 69 rodzin. Działało tam 45 wolontariuszy, a wartość przekazanej przez darczyńców pomocy wyniosła ponad 117 tysięcy złotych. W Sierpcu 15 ochotników pomocą objęło 37 familii. Udało się przekazać paczki o łącznej wartości blisko 63 tys. zł. Natomiast w całym powiecie płońskim przedświąteczne wsparcie dotarło do 90 rodzin. W akcję włączyło się 60 wolontariuszy, a kwota , która złożyła się na przygotowanie paczek sięgnęła 153 tys. zł.

- Z roku na rok akcja zatacza coraz szersze kręgi. Dzięki zaangażowaniu wielu osób mogliśmy dotrzeć do tak dużej liczby naprawdę potrzebujących rodzin – mówi Bartosz Deja, Koordynator Regionalny projektu Szlachetna Paczka. - Sukcesem jest to, że udało nam się włączyć do akcji setki ludzi: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców oraz dobroczyńców. Co najważniejsze wszystko to robiliśmy w ramach wolontariatu, bo więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu – dodaje.

Podczas gali wręczono upominki i certyfikaty dla wszystkich wolontariuszy. Podziękowano także sponsorom i partnerom tego szlachetnego przedsięwzięcia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy