Nowy numer 3/2021 Archiwum

Paczka zrobiona przez wielu

W ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności 250 wolontariuszy w diecezji płockiej zebrało ponad 5 tysięcy kilogramów produktów, które trafią teraz do najuboższych na stołówkach Caritas.

14 i 15 grudnia Caritas Diecezji Płockiej włączyła się w „III Ogólnopolską zbiórkę żywności – Tak, pomagam”. Przeprowadzono ją na podstawie decyzji nr 22/2012 z 20 listopada 2012 roku, wydanej przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

W akcję włączyły się 34 sklepy z terenu diecezji: w Płocku, Płońsku, Mławie, Sierpcu, Żurominie, Makowie Mazowieckim, Pułtusku, Gostyninie i Nasielsku z sieci: POLO Market i Biedronka.

W akcji brało udział 250 wolontariuszy: uczniów, członków Parafialnych Zespołów, Szkolnych Kół Caritas, pracowników Caritas, którzy łącznie zebrali 5155 kg żywności. Zebranymi darami wspomożemy stołówki prowadzone przez Caritas, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Dziennego Pobytu dla Chorych oraz osoby indywidualne, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

- Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przekazali żywność, dyrekcji sklepów, które umożliwiły przeprowadzenie zbiórki, a także dyrekcji i pracownikom szkół, z których uczniowie czynnie włączyli się w naszą akcję. Podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy z wielkim zapałem i poświęceniem pomagali w tym szczytnym celu – podkreśla ks. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama