Nowy numer 46/2018 Archiwum

Paczka zrobiona przez wielu

W ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności 250 wolontariuszy w diecezji płockiej zebrało ponad 5 tysięcy kilogramów produktów, które trafią teraz do najuboższych na stołówkach Caritas.

14 i 15 grudnia Caritas Diecezji Płockiej włączyła się w „III Ogólnopolską zbiórkę żywności – Tak, pomagam”. Przeprowadzono ją na podstawie decyzji nr 22/2012 z 20 listopada 2012 roku, wydanej przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

W akcję włączyły się 34 sklepy z terenu diecezji: w Płocku, Płońsku, Mławie, Sierpcu, Żurominie, Makowie Mazowieckim, Pułtusku, Gostyninie i Nasielsku z sieci: POLO Market i Biedronka.

W akcji brało udział 250 wolontariuszy: uczniów, członków Parafialnych Zespołów, Szkolnych Kół Caritas, pracowników Caritas, którzy łącznie zebrali 5155 kg żywności. Zebranymi darami wspomożemy stołówki prowadzone przez Caritas, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Dziennego Pobytu dla Chorych oraz osoby indywidualne, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

- Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przekazali żywność, dyrekcji sklepów, które umożliwiły przeprowadzenie zbiórki, a także dyrekcji i pracownikom szkół, z których uczniowie czynnie włączyli się w naszą akcję. Podziękowania wszystkim wolontariuszom, którzy z wielkim zapałem i poświęceniem pomagali w tym szczytnym celu – podkreśla ks. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy