Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rekordowa zbiórka

Jest coraz więcej osób potrzebujących, ale na szczęście nie brakuje też tych, którzy chcą pomagać. W parafii farnej w Sierpcu i w jednej ze szkół zbierano żywność dla potrzebujących.

Oddział Caritas w parafii farnej w Sierpcu, kierowany od ponad 20 lat przez Hannę Wiktor, po raz 10 z inicjatywy ks. dziekana Andrzeja Więckowskiego zorganizował akcję „Jezus dzieli się niebem – my podzielmy się chlebem”. Od początku Adwentu aż do Wigilii Bożego Narodzenia w kościele wystawiany jest kosz na dary. Ofiarodawcy mają swobodę w doborze produktów, którymi chcą się podzielić. Najczęściej to artykuły żywnościowe, w tym słodycze.

W tym roku została również przeprowadzona akcja zbierania żywności przez koło Caritas, które powstało przy Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu, dzięki życzliwości dyrektor Jolanty Paderewskiej.

14 i 15 grudnia, od godzin rannych do wieczora w kilku marketach Sierpca wolontariusze zbierali żywność dla osób potrzebujących. - Tegoroczna zbiórka żywności okazała się rekordową, chociaż nie chodzi oczywiście o bicie rekordów, ale o wrażliwość serca – podkreśla ks. Grzegorz Ostrowski, opiekun koła Caritas.

Jak Kosze z logo zbiórki szybko się zapełniały   Kosze z logo zbiórki szybko się zapełniały
ks. Grzegorz Ostrowski
powiedziały wolontariuszki zachęcające klientów jednego z marketów do udziału w akcji, ze względu na duży ruch w sklepie nie było problemów z zapełnieniem koszyków z logo akcji.

- Podoba mi się przesłanie tej akcji. Lubię pomagać ludziom i myślę, że bardziej przydam się tutaj, niż siedząc w domu – zapewniała opiekunka szkolnego koła Caritas przy ZS nr 2, Bogusława Krajewska.

Jak co roku członkowie zespołu charytatywnego sierpeckiej parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji rozprowadzają w trakcie Adwentu świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Uzyskany w diecezji dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz na wypoczynek letni, organizowany dla dzieci ze Wschodu i dzieci z diecezji w ośrodku Caritas w Popowie.

Za kilka tygodni kolejna akcja tego zespołu – zabawa choinkowa połączona z wręczaniem prezentów dla dzieci, która odbędzie się 26 stycznia 2013 roku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama