Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zakony idą do Betlejem

- Bez waszego charyzmatu i modlitwy, Kościół byłby niepełnosprawny - powiedział na spotkaniu opłatkowym z żeńskimi zgromadzeniami zakonnymi bp Piotr Libera.

Po raz pierwszy w spotkaniu opłatkowym z biskupem uczestniczyły siostry Misjonarki Klaretynki, które od września pełnią posługę w parafii pw. św. Barbary w Modlinie-Twierdzy. Niestety, zabrakło sióstr Albertynek, które kilka miesięcy temu zakończyły swój ponad 50-letni pobyt i posługę w Ciechanowie.

- Śpieszno nam do Betlejem, bo takie jest nasze duchowe wezwanie - mówił do sióstr bp Piotr Libera. Ale zwrócił również uwagę, że tegoroczny Adwent, przeżywany w Roku Wiary, to czas gorliwości.

- Czas, w którym każdy z nas na nowo winien opowiedzieć się za Bogiem, za Chrystusem. Taka postawa życiowa, jaką ukazał i praktykował Jan Chrzciciel, oznacza życie w duchu proroka Eliasza. Zapomnieć o sobie. Nie kalkulować po swojemu, nie rozmyślać o tym, co będzie dla mnie korzystne, ale pokornie służyć. Tam gdzie napotyka się przeszkody, a nie brak ich również w życiu zakonnym, trzeba zdobywać się na potrzebne męstwo. Taki jest przekaz życia i śmierci Jana Chrzciciela. Ma on swoją wymowę również dla nas, osób duchownych i konsekrowanych - podkreślał w homilii biskup płocki.

- Chciejcie na nowo przyjąć w Roku Wiary wezwanie Kościoła do odnawiania i ożywiania gorliwości w duchu proroka Eliasza, do bezkompromisowości Jana Chrzciciela - podkreślał biskup.

Po Mszy św. w kaplicy domu macierzystego sióstr Pasjonistek, składano świąteczne życzenia, dzielono się opłatkiem, śpiewano kolędy. Spotkanie zakończyła agapa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama