Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ekumeniczny opłatek

O duszpasterskich radościach i napotykanych trudnościach, o tygodniu ekumenicznym i obecności przedstawicieli innych Kościołów w pracach 43. synodu płockiego rozmawiali biskupi katolicki i mariawicki oraz księża: katolicki, prawosławny i nowy wikariusz parafii ewangelickiej.

- Potrzeba nam nowych, połączonych sił naszych Kościołów, aby nowa ewangelizacja w świecie była wiarygodna – podkreślił bp Piotr Libera na spotkaniu przedstawicieli siostrzanych Kościołów miasta Płocka. Na zakończenie uczestnicy spotkania wydali komunikat dla mediów.

"W dniu 14 grudnia 2012 roku, w godzinach popołudniowych, w domu biskupa płockiego Piotra Libery odbyło się spotkanie biskupa Libery z biskupem Ludwikiem Jabłońskim - biskupem naczelnym Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, ks. protojerejem Eliaszem Tarasiewiczem – proboszczem parafii prawosławnej pw. Przemienia Pańskiego w Płocku i ks. Mateuszem Łaciakiem – wikariuszem parafii Ewangelickiej w Płocku. W spotkaniu wziął również udział ks. prof. dr hab. Henryk Seweryniak, diecezjalny referent ds. ekumenizmu. Uczestnicy podzielili się informacjami na temat aktualnego stanu relacji ekumenicznych w Płocku. Bp Piotr Libera interesował się również tym, jak pasterze siostrzanych Kościołów oceniają inicjatywy Kościoła rzymskokatolickiego, związane z Rokiem Wiary i nową ewangelizacją. W związku z odbywającym się 43. Synodem Kościoła Płockiego zaprosił oficjalnie bp. Jabłońskiego i obu duszpasterzy – ewangelickiego i prawosławnego – do uczestniczenia w charakterze obserwatorów w sesjach synodalnych. Ks. Henryk Seweryniak przedstawił propozycję programu styczniowego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku. Spotkanie zakończyło podzielenie się opłatkiem".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama