Nowy numer 46/2018 Archiwum

Adwentowa straż

W Tłuchowie po raz ósmy spotkali się strażacy na adwentowym zamyśleniu, któremu przewodniczył bp Roman Marcinkowski.

Odświętne mundury i piękne sztandary 32 jednostek OSP oraz Państwowej Straży Pożarnej z Lipna i Sierpca, nadały adwentowemu spotkaniu uroku i uroczystego charakteru.

Po raz trzeci ze strażakami spotkał się na modlitwie bp Roman Marcinkowski. W homilii biskup zwrócił się do niemal 250 strażaków przybyłych z powiatu sierpeckiego oraz gmin: Tłuchowo, Skępe, Dobrzyń n. Wisłą i Brudzeń.

- Strażacy byli pierwszymi, którzy w dzieciństwie zapisali się w mojej pamięci. Nigdy nie bałem się strażaka, bo strażacki mundur był przyjazny człowiekowi. W strażakach widzieliśmy bratnie dusze. Widzieliśmy kogoś, kto nam nie zagrozi, nie wtrąci do więzienia, kogoś kto odda za nas życie. I chciałbym, żeby tak zostało, żebyście ten mundur nieśli przez następne pokolenia, jako znak miłości i przyjaźni. Temu mundurowi można zaufać, można mu zawierzyć. To dzisiejsze spotkanie jest zasadne, niech będzie chwilą zadumy, takiego oderwania się od codzienności, od tej krzątaniny, by zobaczyć czy czasem nie wymagam „remontu”, czy czasem nie wymagam innego spojrzenia na siebie, czy nie muszę przetrzeć oczu – mówił bp Marcinkowski.

Strażacka tradycja adwentowych i wielkopostnych spotkań wpisała się w kalendarz uroczystości kościelnych w różnych parafiach diecezji płockiej i cieszy się dużym zainteresowaniem braci strażackiej.

– Wspólna modlitwa jest nam bardzo potrzebna, integruje nas i duchowo krzepi – powiedział na zakończenie liturgii druh Paweł Ambor  z Sierpca.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy