Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pracowite święto

5 grudnia wolontariusze zbierali produkty żywnościowe dla niepełnosprawnych, w płockich marketach.

Wolontariusze rozdawali ulotki i informowali o nowej akcji ”Pomocowania”. Zapraszali też wszystkich do swojej siedziby na ciastko i herbatę oraz do wspólnego tworzenie łańcucha bożonarodzeniowego. W ten sposób rozpoczęli Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Płocku. 

Spotkani na ul. Tumskiej - Wiktoria, Monika i Szymon z gimnazjum nr 2 w Płocku debiutowali w tym dniu jako wolontariusze. Jak mówili, zapisali się do wolontariatu, aby pomagać innym. Cieszyli się, że mogli włączyć się do akcji wraz z grupą około 90 innych osób, bo tylu członków liczy płocki wolontariat.

Od rana do wieczora w kilku marketach zbierali żywność na rzecz osób niepełnosprawnych. Swoje pracowite świętowanie zaczęli jednak od sprzątania nabrzeża Wisły. Następnie byli gośćmi DPS, przy ul. Krótkiej, gdzie kolędowali z mieszkańcami placówki.

- Ta akcja dla osób niepełnosprawnych ma szczególne znaczenie, bo to nie tylko pomoc, ale także integracja, zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy wszyscy chcą być zintegrowani, chcą być razem i wspólnie przeżywać świąteczny czas - mówił GN dyrektor ośrodka Piotr Ostrowicki . – Nasi mieszkańcy w większości nie mają rodzin, często są one daleko, albo ten kontakt z biegiem lat już zanikł. Podkreślił, że to dzięki wolontariuszom oraz hojności płocczan z uzbieranych produktów będą robione paczki dla niepełnosprawnych. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama