Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z papieską pasją

Po raz drugi w Płońsku zgromadzili się młodzi pasjonaci tenisa stołowego z diecezji płockiej i nie tylko. Ich rozgrywkom patronował bł. Jan Paweł II.

Takiego tłoku dawno na parkiecie płońskiej hali sportowej nie widziano. Wszystko za sprawą II Diecezjalnego Turnieju Tenisa Stołowego z bł. Janem Pawłem II.

180 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, w tym grupa z Białorusi, skorzystało z zaproszenia Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Maksymilian” i przez blisko sześć godzin, w miłej, sportowej atmosferze, rywalizowało przy tenisowych stołach.

Wśród dziewcząt najwyższe lokaty zajęły: Katarzyna Więcław, Joanna Kowalska z Dąbrowy, Julita Bednarska z Wojnówki oraz Magdalena Szczodrowska z Wyszogrodu. W grupie chłopców prym wiedli natomiast: Jakub Wieczorek z Dąbrowy, Łukasz Jaroszewski z Dąbrowy, Adam Rakowski z Sarbiewa i Piotr Jaroszewski z Płońska.

Między pojedynkami uczestnicy rozgrywek mogli skosztować herbaty i kawy oraz słodkich bułek.

W tenisowe przedsięwzięci włączyli się nauczyciele z Zespołu Szkół nr 3 oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku.

Zmaganiom dzieci i młodzieży towarzyszył ping-pongowy mini turniej z okazji Andrzejek, w którym wziął udział między innymi burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama