Nowy numer 46/2018 Archiwum

Z papieską pasją

Po raz drugi w Płońsku zgromadzili się młodzi pasjonaci tenisa stołowego z diecezji płockiej i nie tylko. Ich rozgrywkom patronował bł. Jan Paweł II.

Takiego tłoku dawno na parkiecie płońskiej hali sportowej nie widziano. Wszystko za sprawą II Diecezjalnego Turnieju Tenisa Stołowego z bł. Janem Pawłem II.

180 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, w tym grupa z Białorusi, skorzystało z zaproszenia Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Maksymilian” i przez blisko sześć godzin, w miłej, sportowej atmosferze, rywalizowało przy tenisowych stołach.

Wśród dziewcząt najwyższe lokaty zajęły: Katarzyna Więcław, Joanna Kowalska z Dąbrowy, Julita Bednarska z Wojnówki oraz Magdalena Szczodrowska z Wyszogrodu. W grupie chłopców prym wiedli natomiast: Jakub Wieczorek z Dąbrowy, Łukasz Jaroszewski z Dąbrowy, Adam Rakowski z Sarbiewa i Piotr Jaroszewski z Płońska.

Między pojedynkami uczestnicy rozgrywek mogli skosztować herbaty i kawy oraz słodkich bułek.

W tenisowe przedsięwzięci włączyli się nauczyciele z Zespołu Szkół nr 3 oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku.

Zmaganiom dzieci i młodzieży towarzyszył ping-pongowy mini turniej z okazji Andrzejek, w którym wziął udział między innymi burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy