Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zapaliły się światła nowej ewangelizacji

Światła "Płońskiego BMW – Christian 1.12" rozświetlały młodym ludziom drogę do odszukania w sobie chrześcijańskiej tożsamości. Po prostu: Bliżej, Mocniej, Więcej…

To pierwsze tego typu wydarzenie w płońskiej parafii skierowane tak wyraźnie do młodzieży. I nawet jeśli frekwencja u „Maksymiliana” nie była jeszcze wysoka, to w zgodnej opinii uczestników, przedadwentowe spotkanie spełniło oczekiwania. Otworzył je koncert ewangelizacyjny zespołu Nazir z Rypina. Muzycy między piosenkami pokazywali Boga przez osobiste świadectwa.

- Pan Bóg daje nam wszystkim siłę, która pozwala przyznać się do tego, że wierzę i nie mam z tym żadnego problemu – mówiła wokalistka parafialnej grupy Katarzyna Krzemińska.

Interesujące animacje teatralne w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku oraz efektowne oświetlenie dopełniły całości pierwszej części przedsięwzięcia.

Wspólne wyznanie wiary, adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź i niedzielne młodzieżowe Msze św., były dopełnieniem sobotnich wydarzeń.

- Fakt, że młodzi ludzie nie wychodzili z kościoła, świadczy o tym, że było interesująco – podsumowuje ks. Krzysztof Jończyk, inicjator płońskiego BMW. – Początek jest dobry, zrobiliśmy przetarcie przed kolejnymi spotkaniami.        

A następne już w nowym roku, 5 stycznia w parafii św. Michała Archanioła w Płońsku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama