Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pomagają, bo chcą

To wyróżnienie przyznawane osobom, które nie tyle z obowiązków, co z potrzeby serca działają na rzecz płockiego środowiska ludzi niepełnosprawnych.

W tym roku wybrano 4 laureatów wśród sześciu nominowanych do tego wyróżnienia. Kapituła, która składa się z osób wyróżnionych w poprzednich edycjach, przyznała 3 statuetki w kategorii działalność społeczna w środowisku osób niepełnosprawnych i jedną dla sponsora.

Płocki radny Tomasz Maliszewski, kierownik WTZ osób niewidomych i niedowidzących Alicja Dąbrowska, oraz dyrektor DPS „Przyjaznych Serc” w Płocku Piotr Ostrowicki to wyróżnieni w pierwszej kategorii. Czwarta statuetka powędrowała do Roberta Garbaszewskiego, który od 12 lat wspiera Stowarzyszenie „Silni razem”.

Odczytanie werdyktu i wręczenie statuetek odbyło się w płockiej katedrze na zakończenie Mszy św., której przewodniczył bp Roman Marcinkowski, honorowy członek kapituły.

To nie jedyne wyróżnienia, jakie przyznano podczas tej uroczystości. Okolicznościowy medal diecezji płockiej, wybity na 20-lecie pielgrzymki Ojca Świętego i 80- lecie objawienia Jezusa Miłosiernego, otrzymali z rąk bp Romana: Stanisław Lewandowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” w Płocku, Joanna Olczak – kierownik WTZ dla osób niepełnosprawnych przy TPD w Płocku, oraz Grażyna Urbanowska i dyrektor LO im. Marsz. S. Małachowskiego, Renata Kutyło – Utzig.

Inicjatorem przyznawania statuetki jest płockie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kolory Życia”, z prezes Hanną Makówką.

Wydarzenie było częścią płockich obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama