Nowy numer 42/2018 Archiwum

Czuwaj! Twój Kościół żyje

Czy Adwent nie powinien nas zmobilizować do odczytania znaków tego czasu: Roku Wiary i diecezjalnego synodu?

Przed nami kolejna szansa – zaczyna się Adwent. Ale wydaje mi się, że tym razem powinniśmy być bardziej przenikliwi. Ten czas przypomina mi sytuację, jakbyśmy się znajdowali na linii startu, przed biegiem, w którym powinniśmy wziąć udział.

W ostatnich miesiącach było kilka ważnych kościelnych inauguracji: zaczął się Rok Wiary, synod, a teraz Adwent. Trzy okazje, aby zaangażować się w wiarę i Kościół.

W czasie synodu chcemy przyglądać się z bliska naszej rzeczywistości. Chcemy dostrzec, jak ona funkcjonuje i w jaki sposób może być bardziej intensywna i pociągająca dla wierzących.

Nie czuwa się przy tym, co umarło; czuwa się przy żywych. Stąd niech mocniej wybrzmi motyw na Adwent tego szczególnego Roku Wiary, synodalnego roku - zwłaszcza dla naszej diecezji: czuwaj, bo Kościół twój żyje!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy