Nowy numer 43/2020 Archiwum

Lekcje z życiowym morałem

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Sikorzu co miesiąc uczestniczą w weekendzie formacyjnym.

Tematem przewodnim spotkań, które prowadzi ojciec duchowny szkoły ks. Artur Janicki, były formy postrzegania i przezwyciężania strachu. Uczniowie mieli zinterpretować i zaprezentować zdjęcia, które w różny sposób przedstawiały strach. Oglądali film, na podstawie którego analizowali, w jaki sposób bohaterowie odnosili się do strachu. Poznawali sposoby radzenia sobie ze strachem.

Innym ciekawym tematem weekendu formacyjnego była mowa ciała, czyli komunikacja niewerbalna. Biorący udział w tym spotkaniu zdobywali wiedzę na temat: co można odczytać z gestów, ruchów, postawy ciała, mimiki twarzy, ruchu oczu, odruchu źrenicznego i przestrzeni interpersonalnej. W ten sposób dowiedzieli się więcej o stanach emocjonalnych, intencjach i oczekiwaniach wobec rozmówcy, pozycji społecznej, pochodzeniu, samoocenie oraz cechach temperamentu.

W ramach spotkania formacyjnego wzięli udział w sympozjum naukowym „Miejsce i rola rodziny przełomu wieków – o rodzinie w Roku Wiary” zorganizowanym przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej.

Weekendy formacyjne w Szkołach Katolickich w Sikorzu odbywają się raz w miesiącu. Adresowane są do mieszkańców internatu, który również jest Niższym Seminarium Duchownym Diecezji Płockiej. Mogą w nich brać udział również chętni uczniowie mieszkający na co dzień w domach rodzinnych, a uczący się w Szkołach Katolickich w Sikorzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama