Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ożywianie świętej Księgi

W płockim III Liceum Ogólnokształcącym i w Wyższym Seminarium Duchownym odbył się finał XI edycji wojewódzkiego konkursu "Księga nad Księgami" - Recytujemy Biblię.

- Ten konkurs jest zawsze zachętą do zgłębiania Pisma Świętego – podkreślił Krzysztof Wiśniewski, dyrektor III LO im. Marii Dąbrowskiej, otwierając koncert galowy laureatów XI edycji konkursu.

– To również odkrywanie talentów recytatorskich i teatralnych wśród młodzieży, która chce się zmierzyć z tekstem biblijnym. To wreszcie nasz sposób na ożywianie świętej Księgi – dodała polonistka Grażyna Rybicka, pomysłodawczyni konkursu. Jak sama podkreśliła, o dużym zainteresowaniu wydarzeniem świadczy fakt, że w płockim III LO o jedno miejsce w finale walczyło aż 12 uczniów. – Widzimy, jak nieoceniona jest pomoc nauczyciela czy katechety w interpretacji tekstu bliblijnego. Wtedy recytacja jest dojrzalsza – dodała Rybicka.

W piątek, 30 listopada, od rana trwały przesłuchania w III LO. Wszystkim wystąpieniom przysłuchiwało się jury w składzie: ks. Stanisław Kaźmierczak, Joanna Banasiak i ks. Hubert Komorowski. Podkreślano różnorodność tekstów wybranych przez młodzież. Zwracano również uwagę: - Trzymajcie się Pisma Świętego, nie sięgajcie po inne teksty, które nie są biblijne – mówił ks. Hubert Komorowski.

Najlepsi z uczestników zostali nagrodzeni w trzech kategoriach: recytacja, monodram i etiuda teatralna. Nagrodą główna dla osób, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w kategorii recytacja, były indeksy na UKSW.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL